Trenutno radim u USA i hoću da uvezem neki..četvorotočkaš

Opšta pitanja koja nisu pokrivena u ostalim temama pod „Vozila“.
lozinka
Возило: BRP 800 XP-T
Име и презиме: dragan vujasin

Re: Trenutno radim u USA i hoću da uvezem neki..četvorotočkaš

Post by lozinka »

Sad sam još jednom pročitao tvoj prvi post, ti bi kupio 4cikl u USA registriran, i doterao bi ga ovdje. Ja tu ne vidim apsolutno nikakav problem, kupi dovezi, vozi....! Možda bi bila najbolja opcija kupiti godinu dana star, sve greške bi bile već otklonjene a i cijena bi bila povoljnija od novog. Eto samo moje mišljenje...! :ok:
milansilni
Возило: CAN AM outlander Max 850XTP

Post by milansilni »

da..ako se registruje u Arizoni..onda ima i tablica ..jer u AZ sme da se vozi...sem na auto putu...
A ne bih polovan...znam da ima ocuvanih...ali jednostavno voleo bih novi..pa da ga ja polako razradim...
ali sudeci po svim novim stvarima...izgleda da sve sto je novo je sranje..
Kupio sam novi Alpino Tomos- to je onaj APN 6 stari.......onaj novi sa velikom AL glavom..i migavcima i paocima..lep je na oko..
ali vise ga ne vozim -nego vozim...
nisam ga palio 4 meseca i zardjao unutra,,,,zakovao...bio na servisu 5 puta..evo i sada cekam kao neku diznu za karburator...
kao nov bio šupalj...hahahaha.nije radio kako treba..bio na servisu..opet ne radi kako treba...
napati me- kao niko..
Brzinomer se pokvario posle 1000 km...ma uzas

I... zato se i bojim da ne upadne tako neki CANAM..a platiti toliko- a ovi ovde da se prave ludi..pa samo da se covek ubije...
Ne znam ni sam..razmislicu..
Hvala na pomoci...
vlada
Возило: CanAm Maverick Trail

Post by vlada »

Kupi ga slobodno, registruj, vozi 10 sati - razradi ga tamo i uradi prvi servis. Preporučujem ti i da kupiš BRP "Flasher and Horn Kit" tj. "Street legal kit" pošto je korisno za "asfalt"...

CanAm je premium brand tako da ne moraš da brineš šta kupuješ :wave:
milansilni

Post by milansilni »

Страни држављани и домаћи држављани који имају у иностранству одобрено привремено боравиште до 6 месеци могу доћи у нашу земљу са возилом регистрованим у иностранству и користити га за време док трају разлози њиховог боравка у нашој земљи (годишњи одмор, посета породици и др.), након чега су дужни да то возило извезу приликом напуштања царинског подручја Републике Србије. Ова возила могу остати на нашој територији, са или без прекида, шест месеци за сваки период од 12 месеци

Eeeee..vidiš sta kažu ovi na carini..da mogu da uvezem privremeno -registrovan atv.bez carine...koji moram da izvezem iz srb posle 6 meseci.
Jeli to nešto novo. Ja znam najmanje 10 ljudi koji imaju usa aute tamo vec zadnjih 10 god..nikada ih nigde ne izvoze..a non stop tamo zive i voze.
I koji su uvoznici za SRB ..za Canam...
Ima li neko drugi sem ovog u BG Ski & Sea doo Bgd.
slave74
Возило: GSMOON 400
Име и презиме: Slavisa

Post by slave74 »

Kupis negde u inostranstvu, gde imas prebivaliste, registrujes na svoje ime, zatim dodjes na odmor ovde, i poneses to vozilo sa sobom. Niko ti nista nece reci, imas pravo da ga ostavis ovde, i koristis kada dolazis. To sa zakonom je bilo mrtvo slovo na papiru.
Imao bi problem sa nadleznim organima ukoliko ti istekne registracija ili boravak u zemlji gde je vozilo reg na tvoje ime.
milansilni

Post by milansilni »

Imam papire stalne u usa..
zato sam i hteo da prevezem tamo jedan. .
ali slučajno napisah email carini..pre nego uzmem i pošaljem. .i oni odgovorise..da imam pravo..ali mora da izadje posle 6 meseci..pa valjda opet udje..
ko bi se sa tim zajebavao..udji..pa izadji..pa sranja.. :banghead:
slave74
Возило: GSMOON 400
Име и презиме: Slavisa

Post by slave74 »

Previse se opterecujes time. Oni tako moraju da odgovore.. Radi kako hoces, jer nekom je najvazni miran san.
Ipak ako nekad iz Srbije ides za Bosnu, Hrvatsku, Makedoniju, Crnu Goru, Grcku, Madjarsku drumskim prelazom , autom, uvek imas u pasosu datum, pa ti to moze posluziti kao da si izasao sa atvom- nigde ne pise kojim vozilom si prosao.
I mislim da ako u usa imas stalni boravak, onda ovde ne bi smeo da imas l.k., tako da mozes bez problema voziti svoje strano vozilo, pa ko sme Amerikanca da zeza u Srbiji :D

Kupuj nesto da se vozis, to je uzivancija, pogotovo u Srbiji, gde mozes da vozis tamo gde bi u USA vec platio tri kazne .

Pozdrav
milansilni

Post by milansilni »

PROMENA PLANA..
Samo sam hteo da kažem da sam odlučio da uzmem ovde nov canam. Razlozi su ti..što ne mogu da mislim da li treba da isteravam preko granice atv svakih 6 meseci ili ne. Da li će policija da zakuruje oko registracije. Mora da plaćam osiguranje posebno. Ako odlučim da prodam..niko ne može da kupi. Svi pretežno traže registrovan. Ovako biće registrovan..malo skuplja varijanta..ali eto.
Dobio sam ponudu od ski&sea BGD za 16000€ ušteda 900€ ako uplatim sada avansno..
Outlander 850 max XTP..
Sad opet..da li je neko poslovao sa tom firmom..ipak uplatiti 16hiljada nekome u SRB.... :?:
A drugo..da li je pametno uložiti toliki novac..a čovek sam kome je to ipak velika količina para..nemam toliko da mi je to beznačajna suma..nego bi se baš nategao da ga kupim..da li bi mi kasnije dosadilo sve to..da li bi se kajao možda i pomislio da sam promašio i pogrešio. Još nisam prelomio..odlučio. ..zato bi voleo da znam..šta bi vi uradili.
Malo glupo pitanje..ali..ipak eto..šta bi vi uradili.
lozinka
Возило: BRP 800 XP-T
Име и презиме: dragan vujasin

Post by lozinka »

Izgleda dobra cijena za model 2016, u Sloveniji je nešto skuplji u ponudi istog trgovca. Što se tiče povjerljivosti u tu firmu mislim da ne bi smijelo biti problema. Dosad su bili pouzdani, bar nije bilo čuti da nešto nerade kako treba.
To dali se isplati uložiti toliki novac u ATV i šta će biti poslije dali će ti dosaditi to moraš sam sa sobom raščistiti a valjda znaš koliko si financijski sposoban da ideš u takvu kupovinu. Inače sam odabir je odličan (s mog gledišta), drugi vlasnici tih modela će ti napisati ostalo o održavanju, kvarovima, garanciji..... :ok:
milansilni

Post by milansilni »

Ja sam mislio da je ovaj forum posećenji.. da će ljudi davati neke komentare..ali..izgleda...mrtvo slovo na monitoru.
Post Reply