Registracija

Sva pitanja oko registracije motora i četvorocikala, kategorije itd.
Boskopirke
Поруке: 1
Придружен: 24 Феб 2017, 16:51
Возило: Outlander 800 xt-p
Име и презиме: Milos Boskovic

Re: Registracija

Порукаод Boskopirke » 03 Мар 2017, 20:21

Ljudi sve je to lepo sto pricate ja sam uzeo outlander 800 koji je 2 puta do sad registrovan.Ima 13.9kw i 425kg.Kupljen je nov u Srbiji.Sad nailazim na problem posto prelazi 400kg.Kako sad registrovat.

lozinka
Поруке: 52
Придружен: 19 Јун 2015, 23:57
Возило: BRP 800 XP-T
Име и презиме: dragan vujasin

Порукаод lozinka » 06 Мар 2017, 18:43

Zašto? jel neko komplicira na tehničkom pregledu ili ona na šalteru :?:
Tu ne bi smio biti problem kad je vozilo več u sistemu :!: :!:

miroslavm90
Поруке: 2
Придружен: 07 Мај 2018, 22:21
Возило: Honda TRX500
Име и презиме: Miroslav Markovic

Порукаод miroslavm90 » 07 Мај 2018, 22:35

mikiamerikanac пише:Evo par informacija o registraciji ATV-a,posto sam istu odradio pre dva dana.U pitanju je Honda TRX500 RUBICON,uvezen iz USA,i po orginalnim papirima snaga je 20 KW,sto znaci da prelazi snagu za teske cetvorotockase i prosto je registrovan kao auto.Znam zvuci glupo,a iskreno ni novi zakon ne objasnjava najbolje,jer ako ja moj ATV od 500 kubika jak 20KW ili 34 KS,koliko su tek jaki oni od 800 i vise kubika.Znaci nista bez friziranja papira.Iskreno ne znam koji su to teski cetvorotockasi do 15KW cija ukupna tezina ne prelazi 400kg,kad ,opet moj gore pomenuti, ne prelazi 275kg,a opet je prejak za registraciju kao motor.Nesrazmera u brojkama snage i tezine je ocigledna i na trenutak sam i ja bio suocen sa mogucnoscu da nikad necu registrovati svoj ATV,a uvezao sam ga pre 5 godina,kad su iznenada javili da dodjem u SUP i podignem tablice,a u saobracajnoj pise da je auto.Pozdrav svim clanovima,nadam se da ce moje iskustvo biti nekom od koristi.
Miki da li mozes da mi se javis nekako ako vidis poruku na mail markovicmiki90@gmail.com ili na fb profil Miroslav Markovic, ako koristis. Hvala :)

xejtep
Придружен: 06 Апр 2018, 22:16

Порукаод xejtep » 10 Јун 2018, 23:12

Ćao ljudi. Ovih dana treba da registrujem quad. Zanima me da li moraju da se nose obe tablice ili može samo zadnja a napred samo nalepnica?

Корисников грб
vlada
Поруке: 638
Придружен: 27 Окт 2011, 14:00
Место: Novi Sad
Возило: Polaris RZR 570

Порукаод vlada » 11 Јун 2018, 02:08

U praksi je dovoljna samo zadnja tablica i nalepnica. Ako i neko zapne uvek možeš da kažeš kako je otpala prednja u šumi od offroada ;)

dvokskoks
Придружен: 03 Дец 2018, 14:45

Порукаод dvokskoks » 03 Дец 2018, 14:49

poz ljudi, zanima me zeleo bih da kupim quad sta znam koji neki 350, 450 kubika, pa me zanima jel to moze da se registruje i dali se vozi sa B kategorijom to mi je najbotnije

Корисников грб
admin
Site Admin
Поруке: 313
Придружен: 27 Окт 2011, 14:00
Место: Србија
Име и презиме: ATV Klub
Контакт:

Порукаод admin » 03 Дец 2018, 18:02

Zavisi od kvada, da li je homologovan. Ako quad nema homologaciju onda ne može da se registruje...

Ako ima, može da ima neku od dve homologacije:

- Teški četvorocikl - L7e, vozi se sa B1 kategorijom. Do pre neku godinu su sva ATV vozila sa homologacijom posedovala ovu homologaciju.

- Traktor - T** (ima nekoliko kategorija u zavisnosti od mase ATV vozila), vozi se sa F kategorijom

Svako ko ima staru "B" vozačku automatski ima i: AM, B1, B, BE, F, M kategorije.

Повратак на “Registracija / Zakon”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост