Hladnjak

Održavanje vozila, problemi, pitanja, kako ih rešiti itd.
ivandurdjevic
Поруке: 17
Придружен: 22 Јан 2015, 12:45
Место: Cuprija
Возило: CF moto
Име и презиме: Ivan Djurdjevic

Hladnjak

Порукаод ivandurdjevic » 29 Нов 2015, 17:07

Pozdrav,

Imam jedno pitanje oko hladnjaka.... tacnije tecnosti za hladnjak. Da li posuda za tecnost treba da bude uvek na maksimumu? Na servisu su mi napunili do maksimuma a sada posle predjenih 700 km tecnost se spustila skoro do Minimuma. Takodje sam primetio da mi se cesto pali ventilator i sada zimi. Da li je to normalno?? Koju tecnost koristite za hladnjak??

Hvala vam unapred na odgovoru. Pozz

lozinka
Поруке: 52
Придружен: 19 Јун 2015, 23:57
Возило: BRP 800 XP-T
Име и презиме: dragan vujasin

Re: Hladnjak

Порукаод lozinka » 30 Нов 2015, 10:22

Voda u posudi mora biti između donje i gornje oznake (kao i u automobilima), ako je bila do gornje granice i sad ti je pala onda vjerovatno negdje sistem pušta i zato ti fali voda posudi.
Sipa se antifriz, ako dodaješ onda gledaj da je iste boje, ako mijenjaš onda nije važna boja tekućine. To paljenje ventilatora zavisi od načina vožnje. Znači po terenu gdje brzine nisu velike ventilator se pali često dok u vožnji po cesti ventilator se ne pali često (bar je tako kod mog Arctic cata :ok: )

Корисников грб
vlada
Поруке: 643
Придружен: 27 Окт 2011, 14:00
Место: Novi Sad
Возило: Polaris RZR 570

Порукаод vlada » 30 Нов 2015, 22:10

Ventilator može često da se pali i zato što je hladnjak prljav, prašina i blato u "rebrima" sprečava cirkulaciju vazduha i pravilno hlađenje tečnosti.

Pranje hladnjaka je najbolje sa baštenskim crevom, ne preporučuje se sa peračem pod pritiskom da se ne bi iskrivila rebarca ;) dakle crevo i duže ispiranje, da se sve "otpusti" i onda ispere..

Ja na mom vozilu skinem prednju masku koja štiti hladnjak i onda detaljno isperem hladnjak (ovo radim jednom godišnje), inače svaki put kada perem vozilo isperem i hladnjak ali ne detaljno - nego preko maske..

ivandurdjevic
Поруке: 17
Придружен: 22 Јан 2015, 12:45
Место: Cuprija
Возило: CF moto
Име и презиме: Ivan Djurdjevic

Порукаод ivandurdjevic » 01 Дец 2015, 10:13

Hvala vam na odgovorima. Znam da ne sme hladnjak da se pere pod jakim pritiskom, ali se nisam setio da ga operem crevom. Pokusacu to. Logicno mi je bilo da se pali leti. Ali sam mislio da ne bi trebalo zimi kada je blizu 0..... :D A za tecnost, moracu da vidim da li curi negde. Cale kaze da mozda u voznji izbacuje na čep. Mada sumnjam u to.

Повратак на “Održavanje”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост